Cadre didactice învăţământ primar

Învăţători/ Profesori învăţământ primar

Anul şcolar 2022-2023

Clasa pregătitoare

P A- Tritean Alexandra
P B- Catargiu Cătălina
P C- Petrişor Bianca
P D- Drob-Cadar Lavinia
P E- Vadean Bianca
P F- Butiuc Gina
P G- Halasz Monica Paula

Clasa I

I A- Filip Ruxandra Georgiana
I B- Popa Sanda Daniela
I C- Topan Claudia
I D- Andraşoni Diana
I E- Terheş Mărioara

Clasa a II-a

II A- Şipoş Milena
II B- Chiorean Mariana
II C- Lucuţa Adriana
II D- Fărăgău Liliana

Clasa a III-a

III A- Gavriluţiu Adriana
III B- Nasharti Angela
III C- Albu Bianca
III D- Cerei Maria

Clasa a IV-a

IV A- Vaşvari Daniela
IV B- Mărincuş Ioana
IV C- Dâncan Rahela
IV D- Vlad Simona

Profesor de sprijin

Borodi Adriana

Cadre didactice învăţământ gimnazial

Profesori

Anul şcolar 2022-2023

Limba şi literatura română

Bia Emilia
Bob Delia
Soporan Liliana
Gabor Elena
Boştenaru Elena

Limba latină

Rad Anamaria

Limba engleză

Guină Sanda Gabriela
Văsc Iuliana Daniela
Niculescu Mirela
Turcuş Rebeca

Limba franceză

Moscovici Ionela
Cozan Roxana

Matematică

Rusu Aurelia
Mihuţ Mihaela
Iepure Angela
Pop Lucia
Terşanczki Alexandra

Fizică

Ţâră Daniela
Ţiţei Florina

Chimie

Filip Florina

Biologie

Stănescu Carmen Rodica
Plesa Mariana
Frătean Andreea

Istorie

Ciudin Iuliana
Morar Ioana
Vancea Vasile Gabriel

Geografie

Vaida Laurenţia
Codrea Paula

Religie

Ceuca Elena Ana
Mureşan Ana Dana

Religie neoprotestantă

Dolean Mihai

Educaţie tehnologică

Retegan Manuela

Educaţie plastică

Costea Maria Denisa

Educaţie muzicală

Turturean Evelina

T.I.C.

Marţiş Camelia

Educaţie fizică

Joldeş Nicolae
Pîrvu Mircea
Neag Simina
Jurje Anamaria
Dragoş Elisabeta

Profesor de sprijin

Tudos Cornelia

Consiliere şi orientare

Profesori diriginţi

Anul şcolar 2022-2023

Clasa a V-a

V A- Retegan Manuela
V B- Vaida Laurentia
V C- Terşanczki Alexandra
V D- Pop Lucia

Clasa a VI-a

VI A- Neag Simina
VI B- Bob Delia
VI C- Mureşan Ana Dana
VI D- Cozan Roxana
VI E- Joldeş Nicolae

Clasa a VII-a

VII A- Iepure Angela
VII B- Bia Emilia
VII C- Soporan Liliana
VII D- Morar Ioana
VII E- Văsc Iuliana Daniela

Clasa a VIII-a

VIII A- Guină Sanda
VIII B- Gabor Elena
VIII C- Ciudin Iuliana
VIII D- Moscovici Ionela
VIII E- Filip Florina

Consilier educativ

Moldovan Simona

Logoped

Fintinaru Georgiana

53 de ani de performanţă în educaţie