str.Gr.Alexandrescu, nr.16; tel/fax: 0264 452093

Anul şcolar 2018-2019

Nume şi prenume elev/echipaClasaProfesori îndrumatoriConcursulRezultatul- faza judeţeană
Bodnariuc Maximcls.a V-a APleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Premiul I
Lupsa Alexiacls.a V-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Premiul II
Catargiu Rareşcls.a VI-a BVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Premiul II
Pereş Stefancls.a V-a APleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Premiul III
Catargiu Rareşcls.a VI-a BStănescu CarmenConcursul Naţional "George Emil Palade"Premiul III
Trescovan Mariacls.a VI-a AGuina SandaConcursul Bridges over timePremiul III
Mosoiu Dariacls.a VI-a BVasc DanaConcursul Bridges over timePremiul III
Moldovan Alexandracls.a V-a AVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Bota Mihaicls.a V-a AVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Bodnariuc Maximcls.a V-a AVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Ceteraş Adelacls.a VI-a BVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Moşoiu Dariacls.a VI-a BVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Pescar Alexandracls.a VII-a CVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Vescan Dianacls.a V-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Moldovan Alexandracls.a V-a APleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Gabor Bogdancls.a VI-a APleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
echipa de fotbal baieti U10cls. III-IV Eleches MirceaCupa Tymbark Locul I
echipa de fotbal fete U12cls. V-VI Joldes NicolaeCupa Tymbark Locul I
echipaj: Vasiu Hannah, Lupşa Alexia, Precup Miriam, Roşu Alexia, Vescan Diana, Tătar Alexandracls.a V-a C/a VII-a A Pleşa MarianaConcursul "Sanitarii Pricepuţi", organizat de Crucea Roşie Menţiune
echipaj: Brie Oana, Muresan Sara, Lupsa Alexia, Todea iulian, Covaci Mara, Postica Mariacls.a V-a C Guina SandaConcursul "British Factor"Premiu special
Radu Alexandrucls.a VIII-a CPleşa MarianaConcursul judeţean "Descoperă o lume sănătoasă"Premiu special

Anul şcolar 2017-2018

Nume şi prenume elev/echipaClasaProfesori îndrumatoriConcursulRezultatul- faza judeţeană
Catargiu Rareşcls.a V-a BStănescu CarmenConcursul Naţional "George Emil Palade"Premiul I
Hosu Georgecls.a V-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Premiul II
Gabor Bogdancls.a V-a AStănescu CarmenConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Buzafi Andreeacls.a V-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Premiul III
Durcău Lucacls.a V-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Preoteasa Jenifercls.a V-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Tătar Alexandracls.a VI-a APleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Irimies Filipcls.a VI-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Moldovan Andradacls.a VI-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Catargiu Rareşcls.a V-a BVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Ceteraş Adelacls.a V-a BVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Creţ Emacls.a VI-a CVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Pescar Alexandracls.a VI-a CVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Corojan Răzvancls.a VII-a BVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Vesa Lucacls.a VII-a CVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
echipa: Ceaca Oana, Cozma Sonia, Lung Andrada, Popa Teodora, Tătar Alexandra, Ţene Mara Lavinia cls.a VI-a APleşa MarianaConcursul "Sanitarii Pricepuţi", organizat de Crucea Roşie Menţiune
Radu Alexandrucls.a VII-a CPleşa MarianaConcursul judeţean "Descoperă o lume sănătoasă"Locul I
Miheşan Nicoletacls.a VII-a DStănescu CarmenConcursul judeţean "Descoperă o lume sănătoasă"Locul II

Anul şcolar 2016-2017

Nume şi prenume elev/echipaClasaProfesori îndrumatoriConcursulRezultatul- faza judeţeană
Echipa de fotbal fetecls.V-VIIIJoldeş Nicolae"Cupa Tymbark"Locul I pe judeţ si zonă
Geczi Andreicls.a VII-a AVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Premiul III
Tătar Alexandracls.a V-a AMoraru AngelaConcursul National Fii InteligenT ... la matematicaPremiul III
Fărcas Mariacls.a VII-a AVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Corojan Razvancls.a VI-a BVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Tătar Alexandracls.a V-a AVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Pescar Alexandracls.a V-a CVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Rad Tudorcls.a VI-a BVaida LaurenţiaConcursul Naţional de Geografie "TERRA"Menţiune
Tatar Alexandracls.a V-a APleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Man Bogdancls.a V-a APleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Birtar Alexandracls.a VI-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Boeru Dariuscls.a VI-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Turc Paulacls.a VI-a BPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Rad Tudorcls.a VI-a BPleşa MarianaConcursul Naţional "George Emil Palade"Menţiune
Irimies Vasile cls.a VII-a CPleşa MarianaConcursul Naţional "Descopera o lume sanatoasa" Menţiune
echipa: PESCAR Alexandra, TREBEA Andrei, ARDELEAN Bogdan cls.a V-a CGUINA SandaConcursul interjudetean The Britsh Factor. Premiul special Originality Award Menţiune
echipa: Copaciu Daria-Teodora, Farcas Maria, Rus Diana, Turcu Stefania, Stoica Patricia, Vezentan Andreea cls.a VII-a APleşa MarianaConcursul "Sanitarii Pricepuţi", organizat de Crucea Roşie Menţiune

Echipa de handbal baieti

Diploma de excelenţă- 10 PENTRU CLUJ- JUNIORII CLUJULUI, SPERANTELE CETATII

profesor îndrumator: Parvu Mircea

Handbal

Anul şcolar 2012-2013

Concursuri judeţene- învăţământ primar

Concursuri judeţene- învăţământ gimnazial

Moldovanu Andrei

Diploma de excelenţă- 10 PENTRU CLUJ- JUNIORII CLUJULUI, SPERANŢELE CETĂŢII-SECŢIUNEA ŞTIINŢE

profesori îndrumatori: Vaida Laurentia, Balc Iudita, Stanescu Carmen, Filip Florina

Stiinte

Anul şcolar 2010-2011

Nume şi prenume elevClasaProfesori îndrumatoriConcursulRezultatul
Moldovanu Andreicls.a VIII-a BVaida Laurenţia
Filip Florina
Balc Iudita
Stănescu Carmen
"Juniorii Clujului- Speranţele Cetaţii"Trofeul Ştiinţe
Timoce Alexandracls.a VI-a BGabor ElenaConcursul Şcolar Judeţean Interdisciplinar Wolfgang Amadeus MozartMARELE PREMIU
Popa Radu Mihaicls.a II-aMoţu Maria"Fii primar pentru o zi"Premiul III
Şcoala "Iuliu Haţieganu"clasele a VI-a A, a VII-a BVaida Laurenţia
Stanescu Carmen
"Let's do it Romania"Dilpoma de merit
 

Copyright © 2013 Şcoala Gimnazială Iuliu Haţieganu, Cluj-Napoca. Toate drepturile rezervate.