Olimpiade şi concursuri judeţene

Organizate de ME

Anul şcolar 2021-2022

Premiul I

Bodnariuc Maxim- cls.a VIII-a A
Olimpiada de Istorie
profesor: Morar Ioana

Premiul I

Manzat Anca- cls.a VII-a D
Olimpiada de Limba franceza
profesor: Moscovici Ionela

Premiul I

Balteanu Andrei- cls.a V-a A
Concursul "Mica Olimpiada de Geografie Terra"
profesor: Vaida Laurenţia

Premiul II

Sperle Darius- cls.a VI-a A
Concursul "Mica Olimpiada de Geografie Terra"
profesor: Vaida Laurenţia

Menţiune

-Moldovan Alexandra- cls.a VIII-a A
-Vasiu Hannah- cls.a VIII-a C
Olimpiada de Istorie
profesor: Morar Ioana

Menţiune

-Frent Cristian- cls.a VII-a A
-Bunea Alexandru- cls.a VII-a A
-Cioanca Octavian- cls.a VII-a A
Olimpiada de limba engleză
profesor: Guina Sanda Gabriela

Menţiune

-Morar Stefania- cls.a VII-a B
-Moldovan Maria- cls.a VII-a B
-Agarbiceanu Maia- cls.a VIII-a A
-Peres Stefan- cls.a VIII-a A
-Stanica Pavel- cls.a VIII-a A
Olimpiada de limba engleză
profesor: Vasc Dana

Menţiune

-Peres Stefan- cls.a VIII-a A
Olimpiada de Geografie
profesor: Vaida Laurenţia

Menţiune

-Frent Cristian- cls.a VII-a A
-Moldovan Iulia- cls.a VII-a D
Concursul "Mica Olimpiada de Geografie Terra"
profesor: Vaida Laurenţia

Anul şcolar 2019-2020

In urma decretării Stării de Urgenţă, începând din luna martie, fazele judeţene ale olimpiadelor si concursurilor au fost suspendate.

Premiul II

Tătar Alexandra- cls.a VIII-a A
Olimpiada de Istorie
profesor: Morar Ioana

Menţiune

Echipaj: Ceaca Ioana, Coţa Sara- cls.a VIII-a C
Olimpiada de Stiinţe socio-umane - Cultură Civică
profesor: Morar Ioana

Calificat

Pascalau Tania- cls.a VIII-a B
Olimpiada de Geografie
profesor: Vaida Laurentia

Calificat

Filipan Alesia Briana- cls.a VIII-a E
Olimpiada de Geografie
profesor: Vaida Laurentia

Anul şcolar 2018-2019

Premiul I

Hosu George-Bogdan- cls.a VI-a C
Olimpiada de Fizica
profesor: Balc Iudita

Premiul II

Moldovan Andrada- cls.a VII-a C
Olimpiada de Biologie
profesor: Plesa Mariana

Premiul III

Trescovan Paul- cls.a VIII-a C
Olimpiada de Istorie
profesor: Morar Ioana

Menţiune

Turc Paula- cls.a VIII-a B
Olimpiada de Istorie
profesor: Morar Ioana

Menţiune

Moşoiu Daria- cls.a VI-a B
Olimpiada de Matematică
profesor: Mihut Mihaela

Menţiune

Cociş Rareş- cls.a VIII-a B
Pop Raluca- cls.a VIII-a B
Olimpiada de Limba engleză
profesor: Guină Sanda

Menţiune

Echipaj: Frenţ Cristian, Cîmpian Maria- cls.a IV-a A
Olimpiada de Stiinţe socio-umane
profesor inv.primar: Gavriluţiu Adriana

Locul I

Echipa de fotbal fete- cls.V-VIII
Olimpiada gimnaziilor urban
profesor: Joldes Nicolae

Locul I

Echipa de badminton- cls.V-VIII
Olimpiada gimnaziilor
profesori: Joldes Nicolae; Neag Simina

Locul I

Echipa de sah- cls.VI-VII
Olimpiada gimnaziilor
profesor: Joldes Nicolae

Premiul I

Bodnariuc Maxim- cls.a V-a A
Concursul National "George Emil Palade"
profesor: Pleşa Mariana

Premiul II

Lupsa Alexia- cls.a V-a C
Concursul National "George Emil Palade"
profesor: Pleşa Mariana

Premiul II

Catargiu Rareş- cls.a VI-a B
Concursul National de Geografie "TERRA"
profesor: Vaida Laurentia

Premiul III

Peres Stefan- cls.a V-a A
Concursul National "George Emil Palade"
profesor: Pleşa Mariana

Premiul III

Catargiu Rares- cls.a VI-a B
Concursul National "George Emil Palade"
profesor: Stanescu Carmen

Menţiune

Moldovan Alexandra- cls.a V-a A
Bota Mihai- cls.a V-a A
Bodnariuc Maxim- cls.a V-a A
Ceteras Adela- cls.a VI-a B
Mosoiu Daria- cls.a VI-a B
Pescar Alexandra- cls.a VII-a C
Concursul National de Geografie "TERRA"
profesor: Vaida Laurentia

Menţiune

Moldovan Alexandra- cls.a V-a A
Vescan Diana- cls.a V-a C
Gabor Bogdan- cls.a VI-a A
Concursul National "George Emil Palade"
profesor: Pleşa Mariana

52 de ani de performanţă în educaţie