Învăţământul primar

În şcoală funcţionează 4 clase pregatitoare si 18 clase I-IV, din care 4 clase I, 4 clase a II-a, 5 clase a III-a si 5 clase a IV-a.

Proiectarea şi desfăşurarea activităţilor didactice se face ţinând seama de particularităţile de vârstă ale elevilor, în conformitate cu standardele curriculare oficiale.

Pentru diversificarea activităţilor de invăţare şi sporirea atractivităţii activităţilor desfăşurate cu elevii, şcoala organizează cursuri opţionale în cadrul orarului normal al elevilor, câte o oră sau două pe săptămână. Aceste cursuri sunt următoarele:

• Călătorie în lumea cărţilor
  • Natura- prietena mea
  • Mânuţe harnice
  • Matematică distractivă
  • Istoria şi Geografia Clujului

Pentru a veni în sprijinul elevilor şi părinţilor, în scoală se organizează semiinternat în continuarea programului cursurilor până la ora 16.00. In cadrul semiinternatului se organizează următoarele activităti:

• Sprijin în efectuarea temelor de casă
  • Activităţi recreative
  • Masa de prânz-opţional

Pagina principală | Cadre didactice | Oferta şcolii | Proiecte şi parteneriate | Contact